اولین ایالت در آمریکا دستور به منع استفاده از تیک تاک داد – DW – ۱۴۰۲/۱/۲۶


مجلس نمایندگان در ایالت مونتانا آمریکا قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن، شبکه تیک تاک که در چین ساخته شده است ممنوع خواهد شد. اگر فرماندار مونتانا این لایحه را امضا کند، ممنوعیت استفاده از این برنامه از ماه ژانویه اجرایی خواهد شد. 

بر اساس این قانون ارائه تیک تاک در فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل منع خواهد شد و تیک تاک دیگر اجازه فعالیت  تجاری در ایالت شمال غربی آمریکا را نخواهد داشت هرچند که کاربرانی که پیش از این به عضویت این برنامه درآمده‌اند تحت تاثیر این تصمیم قرار نخواهند گرفت.

به کانال خیزش نیوز وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نگرانی‌های بسیاری در این خصوص وجود دارد که پکن از طریق اپلیکیشن تیک تاک اقدام به جاسوسی از اطلاعات کاربران می‌کند.

بنیانگذاران چینی در کنترل تیک تاک

تیک تاک در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر دارد و از آن به عنوان موفق‌ترین پلتفرم آنلاین غیر آمریکایی در کشورهای غربی یاد می‌شود. این شرکت اما با رد تمامی شبهات تاکید کرده است که خود را زیرمجموعه یک شرکت چینی نمی‌داند.

۶۰ درصد از سهام شرکت “بایت دنس” متعلق به سرمایه‌گذاران غربی است و دفتر مرکزی آن در جزایر کیمن در دریای کارائیب واقع شده است. اما منتقدان و مخالفان می‌گویند که بنیانگذار چینی ۲۰ درصد سهام این شرکت را در اختیار داشته و این شرکت در چین یک مقر بزرگ دارد.‌

پس از رای مجلس مونتانا، شبکه تلویزیونی CNN به نقل از سخنگوی پلتفرم تیک تاک گفت که شرکت او به مبارزه برای حقوق کاربران و افراد خلاق در این ایالت ادامه خواهد داد.

خیزش نیوز وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در حال حاضر تیک تاک به خصوص در دستگاه‌های دولتی بسیاری از کشورها از جمله کانادا، آمریکا، فرانسه، اسلواکی و… ممنوع شده است.

تیک تاک محصول کمپانی چینی “بایت دنس” است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند ویدئوهای کوتاه ۳ تا ۶۰ ثانیه‌ای تولید و منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *