اوکراین از سال ۲۰۲۵ گاز روسیه را به اروپا منتقل نخواهد کرد – DW – ۱۴۰۲/۸/۹


شرکت ملی نفت‌ و گاز اوکراین، “نفتُگاز” اعلام کرد این کشور تا اتمام مهلت قرارداد خود با شرکت روسی “گازپروم” تا پایان سال ۲۰۲۴، گاز طبیعی روسیه را همچنان از طریق خط لوله به اروپا انتقال خواهد داد.

اینترنت بدون سانسور با سایفون خیزش نیوز‌ وله

الکسی چرنیشوف، رئیس “نفتُگاز” در مصاحبه با رسانه آمریکایی “رادیو آزادی” گفت با خاتمه مهلت این قرارداد اوکراین از سال ۲۰۲۵ به بعد، دیگر گاز طبیعی روسیه را به غرب ارسال نخواهد کرد.

او افزود: «به علت عدم پرداخت هزینه انتقال گاز از سوی روسیه بر اساس توافق، احتمال خروج زودتر اوکراین از این قرارداد نیز وجود دارد.»

بیشتر بخوانید: چهارمین مورد نشت گاز در خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا

چرنیشوف گفت: «اوکراین در حال حاضر فقط به علت وابستگی چندین کشور اروپایی به گاز روسیه، به این توافق پایبند است. ما می‌خواهیم شریک قابل اعتمادی برای شریک‌های اروپایی خود باشیم.»

این مقام اوکراینی با اشاره به افزایش میزان تولید گاز توسط کشورش تاکید کرد که “اوکراین در زمستان آینده این موقعیت را خواهد داشت که برای نخستین بار انرژی مورد نیاز کشور را از طریق ذخایر داخلی تامین کند.”

بیشتر بخوانید: نهاد فدرال: حذف گاز روسیه به آلمان تقریباً جبران شده است

در حال حاضر انتقال گاز طبیعی روسیه از طریق اوکراین با وجود جنگ تجاوزکارانه مسکو علیه این کشور همسایه، همچنان ادامه دارد.

شرکت گازپروم روز سه‌شنبه (۳۱ اکتبر) اعلام کرد در این روز نیز همانند روز پیش از آن، ۴۲.۲ میلیون متر مکعب گاز از طریق اوکراین به اروپا ارسال می‌کند. دریافت‌کنندگان عمدتاً کشورهایی هستند که امکان دسترسی مستقیم به گاز مایع از طریق بنادر را ندارند.

خیزش نیوز وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

اتحادیه اروپا قرار است بر اساس هدف تعیین شده، واردات انرژی فسیلی از روسیه را از سال ۲۰۲۷ به بعد متوقف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *