ایرنا – رگبار باران و رعد و برق اغلب مناطق کشور را فرا می‌گیرد


خیزش نیوز –
به گزارش ایرنا از سازمان هواشناسی، امروز (دوشنبه) در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور، رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد.
امروز همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور، وزش باد و احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می شود و سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.
چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.
پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب دامنه های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر، بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی، رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.
پنجشنبه به‌ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر در غالب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.
شایان ذکر است روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به‌جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.
جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق، بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.
طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *