ایمنا – معاون فنی گمرک ایران: ۱۵۰ هزار دز واکسن آسترازنکا وارد کشور شد


خیزش نیوز –
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی با بیان اینکه این محموله از یونان وارد کشور شده است، خاطرنشان کرد: این محموله با حضور الکساندراکیس سفیر یونان در تهران و محمدحسین نیکنام مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، از گمرک به صورت حمل یکسره ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.
وی افزود: با ترخیص این محموله واکسن از گمرک، تعداد واکسن‌های کرونای وارداتی به کشور به ۷۹ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۶۰۶ دز رسید.
از اسفندماه ۹۸ ویروس کووید ۱۹ در کشور شیوع پیدا کرد و از اسفندماه سال ۹۹ واکسیناسیون عمومی آغاز شد. بر اساس آمار منتشر شده گمرک، بیشترین واردات واکسن از ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ تا هشتم مهرماه سال جاری مربوط به واکسن سینوفارم چین با ۳۶ محموله شامل ۶۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دز بوده است.
پس از آن سه محموله واکسن آسترازنکا (وارداتی از ژاپن) با ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز، یک محموله کووکس وارداتی از ایتالیا با یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز، یک محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از چین- سبد کووکس با یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز، ۱۲ محموله واکسن روسی اسپوتنیک با یک میلیون و ۳۴۵ هزار دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از روسیه با ۹۶۳ هزار دز، یک محموله کووکس وارداتی از کره‌جنوبی با ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از اتریش با ۶۵۰ هزار دز و یک محموله واکسن بهارات هندی با ۱۲۵ هزار دز وارد کشور شده است.
بر پایه این آمارها، بیشترین میزان واردات واکسن در شهریورماه امسال با ۳۸ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۹۶ دز است و در مهرماه نیز ۱۹ میلیون و ۲۵ هزار دز واکسن سینوفارم به کشور وارد شد.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *