باشگاه خبرنگاران جوان – شماره گذاری بیش از ۶ هزار خودروی وارداتی در ۱۰ ماه


خیزش نیوز –
معاون اجرایی پلیس راهور فراجا سردار حسین رمضانی در جمع خبرنگاران با اشاره به مقررات واردات وسایل نقلیه اظهار داشت: وارد کنندگان وسایل نقلیه باید مجوز‌های قانونی لازم برای این فعالیت تخصصی را از مبادی ذیصلاح دریافت کرده؛ همچنین در قبال تمام وسایل نقلیه وارداتی باید مجوز‌ها و تاییدیه‌های لازم (قوانین ومقررات گمرک و عوارض گمرکی، سازمان استاندارد، محیط زیست، رعایت شرط اسقاط خودروی فرسوده و…) را قبل از درخواست شماره گذاری به پلیس راهور ارائه کنند.
وی افزود: پلیس راهور مکلف است در چارچوب قوانین ومقررات پس از نظارت و کنترل دقیق بر اسناد و مدارک ارائه شده مذکور نسبت به شماره گذاری اقدام نماید. 
سردار رمضانی تاکید کرد: در صورتی که ضوابط و مقررات از طرف واردکنندگان خودرو رعایت شده و منع قانونی وجود نداشته باشد، پلیس راهور در کمتر از ۴۸ ساعت فرآیند شماره گذاری را انجام می‌دهد. 
معاون اجرایی پلیس راهور با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۱ شرکت درخواست واردات خودرو را به پلیس راهور ارائه و دستورالعمل شماره گذاری آن‌ها در کمترین زمان ممکن صادر شده است افزود: در طول ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۹۸۰ خودروی سنگین و ۱۱۲۰ دستگاه خودروی سبک وارداتی شماره گذاری شده است که مبین انجام وظیفه درست و سریع پلیس راهور نسبت به تکالیف قانونی است.
سردار رمضانی خاطرنشان کرد: امیدواریم وارد کنندگان خودرو به جهت رعایت حق و حقوق هموطنان عزیز، قبل از اقدام به درخواست شماره گذاری در چارچوب قوانین ومقررات تمام تاییدیه‌های لازم را اخذ کنند تا خریداران این خودرو‌ها نیز دچار سرگردانی نشوند.

∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *