باشگاه خبرنگاران جوان – وقفه در خرید یک‌ میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام‌ از عشایر/قیمت هر کیلو دام ۶۲ هزار تومان


خیزش نیوز –
فضل خرم مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین جزئیات خرید تضمینی دام از عشایر اظهار کرد: تاکنون ۳۱ هزار راس دام از عشایر خرید تضمینی شده است که یکی از دلایل مهم  این است که صورت جلسه ای که طی ۲۴ تا ۲۵ روز قبل تهیه شده، هنوز به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ نشده است.
وی افزود: با وجود نظر مساعد وزیر قبلی جهاد و پیگیری صورت گرفته قرار بود ظرف مدت زمان یک ماه،  یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام خریداری شود که عملا این موضوع مسکوت ماند.
خرم درباره آخرین جزئیات تامین نهاده دامی بیان کرد: علی رغم درخواست ۵۰ هزارتن نهاده دامی، اما متاسفانه سهمیه جدید بنابه دلایل نامعلوم بارگزاری نشده است که با این وجود جامعه عشایری در شرایط سخت قرار دارند.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایر دامداران متحرک قیمت کنونی هر کیلو دام حذفی عشایر را ۲۸ هزار تا ۳۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: خرید دام حذفی منجر به تزریق منابع به جامعه عشایر می شود تا بتوانند دام پروار را نگه داری کنند.
وی ادامه داد: تاکنون ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۹۰۰ تن نهاده دامی که قرار بود در قبال ۳۱ هزار راس دام خریداری شده در اختیار جامعه عشایری قرار گیرد، تحویل داده نشده و همواره مبلغ ناچیزی از دام پرداخت شده است.
خرم در پایان متوسط قیمت دام عشایر را ۶۲ هزار تا ۶۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در برخی استان ها ۵۲ هزار تا ۶۰ هزار تومان به فروش می رسد، اما عرضه کمتر از آن توجیه اقتصادی ندارد.
انتهای پیام/
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *