تقویت حضور شرکت آلدی در آمریکا با خرید ۴۰۰ سوپرمارکت جدید – DW – ۱۴۰۲/۵/۲۶


شرکت آلدی همچنان در تلاش گسترش فعالیت‌های خود در کشورهای مختلف جهان از جمله ایالات متحده آمریکا است.

این شرکت پنجشنبه ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) اعلام کرد که حدود ۴۰۰ سوپرمارکت در جنوب شرق آمریکا را می‌خرد.

این سوپرمارکت‌ها متعلق به شرکت‌های سوث‌ایسترن گروسرز (Southeastern Grocers)، وین−دیکسی (Winn-Dixie) و هارویز (Harveys) در ایالت‌های آلاباما، فلوریدا، جورجیا، لوئزیانا و میسیسیپی هستند.

شرکت آلدی (جنوب) در این راستا همچنین اعلام کرد که شماری از این سوپرمارکت‌ها همچنان تحت نام کنونی خود فعالیت خواهند داشت و برخی از آن‌ها به سوپرمارکت‌های آلدی بدل خواهند شد.

خیزش نیوز وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این شرکت جزییات بیشتری در مورد مبلغ خرید این سوپرمارکت‌ها ذکر نکرد و تنها اعلام کرد که روند تحویل‌گیری این سوپرمارکت‌ها تا پایان نیمه نخست سال ۲۰۲۴ به اتمام خواهد رسید.

جیسون هارت، رئیس شرکت آلدی در آمریکا در این رابطه تصریح کرد: «این نقل و انتقالات در پشتیبانی از استراتژی توسعه‌ و رشد ما در ایالات متحده صورت می‌گیرد.»

شرکت آلدی قصد داشت در سال جاری میلادی ۱۲۰ شعبه جدید به سوپرمارکت‌های خود در ایالات متحده بیافزاید و به این ترتیب شمار شعبه‌های خود در این کشور را تا پایان سال میلادی به ۲۴۰۰ سوپرمارکت برساند.

بیشتر بخوانید: صد سالگی یکی از موفق‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اروپا

شرکت آلمانی آلدی از سال ۱۹۷۶ به این سو در آمریکا به عنوان فروشگاه‌های موادغذایی ارزان فعالیت دارد.

سوپرمارکت‌هایی که در ایالات متحده به نام آلدی دائر هستند، به شرکت آلدی جنوب (Aldi-Süd) تعلق دارند و شرکت‌های متعلق به آلدی شمال (Aldi-Nord) تحت عنوان فرشگاه‌های زنجیره‌ای Trader Joe’s فعال هستند.

به کانال خیزش نیوز وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تاریخچه فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی به سال ۱۹۱۳ بر‌می‌گردد. کارل آلبرشت، نانوای ساکن شهر اسن مغازه‌ کوچکی را بیشتر با هدف عرضه نان و شیرینی باز کرد. افتتاح این مغازه خرده‌فروشی، زمینه شکل‌گیری فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای آلدی به سبک امروزی را فراهم کرد. بعدها این فروشگاه زنجیره‌ای میان دو پسر آلبرشت تقسیم شد که تحت عنوان آلدی شمال و آلدی جنوب فعالیت می‌کنند.

حال هر دو بخش آلدی  در کشورهای مختلف اروپایی و نیز در آمریکا، استرالیا و چین شعبه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *