خشم کشاورزان از برنامه دولت آلمان برای صرفه‌جویی در بودجه – DW – ۱۴۰۲/۱۰/۱۸


دولت فدرال چندین بسته ریاضتی را برای بودجه سال ۲۰۲۴ ارائه کرده است که از جمله آنها کاهش یارانه برای کشاورزان است. تصمیمی مناقشه‌برانگیز از سوی دولت ائتلافی که اکنون برای تصویب به پارلمان ارائه می‌شود.

انجام یکسری اقدامات ریاضتی ضروری است، زیرا طبق رای دادگاه قانون اساسی آلمان یک شکاف مالی حدود ۳۰ میلیارد یورویی در بودجه اصلی بوجود آمده است.

بیشتر بخوانید:هزاران کشاورز معترض در آلمان با تراکتور‌ راهی شهرها شدند

سفر هوایی گران‌تر خواهد شد

به عنوان مثال از ماه مه مالیات بالاتری بر بلیط سفرهای هوایی اعمال خواهد شد. این افزایش، بسته به مقصد نهایی سفر تا تقریباً یک پنجم افزایش می‌یابد و می‌تواند حدود ۱۵ تا ۸۰ یورو برای هر مسافر نوسان کند.

شرکت‌های هواپیمایی باید هزینه‌های اضافی را بپردازند ولی آنها می‌توانند این هزینه را روی بلیط مسافران بکشند. دولت انتظار دارد در سال جاری به دلیل افزایش نرخ مالیات پروازها حدود ۴۰۰ میلیون یورو درآمد بیشتری داشته باشد.

حذف معافیت گازوئیل

دولت کاهش بسیار بحث‌برانگیز یارانه کشاورزان را نیز علیرغم اعتراض‌های بسیار تصویب کرد. این کاهش شامل معافیت مالیاتی گازوئیل کشاورزان است که به تدریج لغو می‌شود. در پیش نویس طرح آمده است که این اقدام بویژه برای کاهش یارانه‌هایی صورت می‌گیرند که مخرب محیط زیست هستند.

اینترنت بدون سانسور با سایفون خیزش نیوز وله

تاکنون، کشاورزان می‌توانستند چیزی حدود ۲۱،۴۸ سنت برای هر لیتر گازوئیل را از مالیات انرژی خود کم کنند. دولت ائتلافی در ابتدا می‌خواست این کمک را که از سال ۱۹۵۱ اعطا می‌شود فورا لغو کند. اما در مواجه به اعتراض‌ها زمان بیشتری به بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌پذیر برای تطبیق خود با شرایط جدید داد.

بیشتر بخوانید:درخواست یک میلیارد یورو کمک به کشاورزان آلمان به علت خشکسالی

نرخ یارانه امسال ۴۰ درصد کاهش می‌یابد و در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ کاملا قطع می‌شود. دولت حذف برنامه‌ریزی شده اولیه از معافیت مالیاتی خودرو برای کشاورزان را در هفته گذشته پس گرفت که احتمالا واکنشی بود به  اعتراضات خشونت‌آمیز این حوزه. روز دوشنبه هشتم ژانویه هزاران کشاورز، راننده اتوبوس و کامیون بار دیگر در بسیاری از مناطق آلمان تظاهرات کردند.

کاهش برخی کمک‌‌هزینه‌ها و یارانه بیمه بازنشستگی

علاوه بر این، کمک هزینه ۷۵ یورویی آموزش شهروندی در ماه نیز برای دوره‌هایی که با هدف کسب صلاحیت حرفه‌ای نیست قطع می‌شود. هزینه آموزش با هدف کسب صلاحیت حرفه‌ای با ۱۵۰ یورو در ماه همچنان ادامه خواهد یافت. این کمک‌هزینه‌ها به افرادی که امتحانات را با موفقیت بگذرانند تعلق خواهد گرفت.

ببینید:گرمای بی‌سابقه، تهدیدی جدی برای محصولات کشاورزی در آلمان To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

همچنین برای جبران کمک‌های مالی دولت در دوره کرونا، یعنی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، آژانس فدرال کار باید ۱،۵ میلیارد یورو را در پایان سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ به دولت پرداخت کند. به همین ترتیب نیز ۱،۱ میلیارد یورو در پایان سال های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۷ باید به دولت بازپرداخت شود.

خیزش نیوز وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت یارانه خود را برای بیمه بازنشستگی نیز برای سال‌ جاری تا ۲۰۲۷ حدود ۶۰۰ میلیون یورو کاهش می‌دهد.

بودجه سال جاری قرار است پایان ژانویه در پارلمان تصویب شود. کمیته بودجه قرار است در اواسط ژانویه درباره تغییرات پیشنهاد شده رای گیری کند. این بودجه می‌تواند در اوایل فوریه به تصویب شورای فدرال برسد، اما تغییرات در روند پارلمان همچنان امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *