خیزش نیوز – کجا گوشت ارزان می فروشد؟به گزارش اقتصادآنلاین، روزنامه همشهری نوشت: قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار بعد از کاهش ۶ درصدی در آبان‌ماه دوباره اندکی بالا رفت و برخلاف ماه‌های گذشته که تنها گوشت گوساله روند افزایشی داشت، این بار هردو نوع گوشت رشد قیمت داشته‌اند. نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران حاکی از آن است که اجزا و قطعات گوشت گوسفندی در قیمت‌گذاری جدید حدود ۳ تا ۵ درصد و گوشت گوساله ۳ تا ۸ درصد گران‌تر شده است.
با این حال مقایسه قیمت محصولات پروتئینی در میادین میوه و تره‌بار با میانگین قیمت این محصولات در سطح شهر از اختلاف ۱۱ درصدی گوشت گوساله و تفاوت ۱۶ درصدی گوشت گوسفندی حکایت دارد.
اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت مخلوط یا لخم گوساله در میادین ۱۳۵.۸۰۰ تومان، فیله پاک کرده گوساله هر کیلو ۲۰۱ هزار تومان، لاشه گوسفندی هر کیلو ۱۱۶.۹۰۰ و ماهیچه گوسفندی هر کیلو ۱۶۲.۵۰۰ تومان است. قیمت دیگر قطعات گوشت قرمز در جدول پیوست مطلب آمده و قیمت‌های جدید با نرخ این محصولات در آبان‌ماه مقایسه شده است.
عرضه گوشت منجمد وارداتی با قیمت تنظیم بازاری در آبان ماه، قیمت گوشت را در میادین تا حدودی کاهش داد. قیمت بالای گوشت قرمز و کاهش توان اقتصادی خانوار‌ها تقاضا برای گوشت قرمز را در ۲ سال اخیر به‌شدت کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *