راهبرد معاصر – پیش بینی قیمت طلا فردا 26 بهمن

خیزش نیوز – به گزارش راهبرد معاصر قیمت طلا و سکه در ایران روزانه دچار نوسانات قیمت می شود. پیش بینی قیمت طلا یکی از اقداماتیست که کارشناسان بازار طلا انجام میدهند . پیش بینی قیمت طلا فردا 26 بهمن را در ادامه این خبر بخوانید زیرا کارشناسان پیش بینی کردند که با کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت طلا تقاضای چندانی برای خرید طلا و سکه در بازار مشاهده نمی‌شود.
 
پیش بینی قیمت طلا فردا 
طلای ۱۸ عیار نسبت به روز پنج‌شنبه با ۱۶ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۱۸۲ هزار تومان رسید. نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید طلا امروز به دلیل نوسان افزایشی دلار گران شد. به دلیل بسته بودن بازارهای جهانی فردا قیمت طلا روند ثابتی دارد.
امروز اگرچه انس جهانی طلا نسبت به روز پنج‌شنبه با ۱۸ دلار کاهش به قیمت یک هزار و ۸۲۵ دلار رسید اما طلا و سکه به دلیل نوسان ارزی در ایران گران شد.
به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، از صبح امروز نوسان ارز باعث شد که طلا و سکه در بازار داخل رقم جدیدی را ثبت کنند. پیش‌بینی می‌شود به دلیل بسته بودن بازارهای جهانی فردا قیمت طلا و سکه روند ثابت داشته باشد.
محمد کشتی‌آرای معتقد است چنانچه بازار جهانی طلا امروز باز بود و قیمت انس جهانی بالا می‌رفت، قطعا قیمت‌ طلا گرانتر می‌شد.
 
تقاضا برای طلا و سکه وجود دارد؟
روز گذشته سید محمود فضل آذر شربیانی، بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «مردم پول برای خرید طلا ندارند. به دلیل کاهش میزان تقاضا، تولید مصنوعات طلا در سال گذشته حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است.»
تقاضا برای خرید طلا و سکه در پایان سال وجود دارد؟ نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران به خیزش نیوز گفت: روزهای پایان سال را سپری می‌کنیم. در بازار تقاضا برای خرید سکه زیاد شده است و امروز حباب سکه به ۵۵۰ هزار تومان رسید.
 
تقاضا برای نیم سکه زیاد شد
با افزایش قیمت دلار قیمت سکه چه تغییری کرد؟ کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال توضیح داد: طلای ۱۸ عیار با ۱۶ هزار تومان افزایش نسبت به روز پنج‌شنبه به قیمت یک میلیون و ۱۸۲ تومان رسید. سکه طرح جدید اما ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و با قیمت ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.
در روزهای پایان سال تقاضا برای خرید نیم ‌سکه و ربع سکه زیاد شد و نیم‌سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.
ربع سکه هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی اما ثابت باقی ماند و با قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.
 
افزایش ۹۰۰هزار تومانی سکه طی یک هفته
نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به ادامه افزایش قیمت‌ها در بازار طلا درباره علت این روند توضیح داد: با توجه به رشد حدود ۲۶دلاری اونس جهانی و نوسان نرخ ارز تحت تاثیر اخبار سیاسی منفی در سطح دنیا، قیمت‌ها در بازار طلا افزایش بی‌رویه‌ای داشته به طوریکه طی هفته سکه حدود ۹۰۰هزار و طلا ۷۰هزار تومان گران شده است.
او ادامه داد: امروز از سرعت افزایش قیمت‌ طلا و سکه کاسته شده و درحالیکه سکه امامی در معاملات صبح تا ۱۲میلیون و ۱۱۰هزار تومان هم رسیده بود اما در این ساعت به ۱۲میلیون تومان کاهش یافته است.
بذرافشان به وضعیت تقاضا در بازار طلا هم اشاره کرد و گفت: هفته پیش خریدار در بازار طلا حدود ۱۰درصد بیشتر از روزهای قبل بود اما امروز حجم معاملات کاهش یافته و تقاضای چندانی برای طلا و سکه وجود ندارد؛ ضمن اینکه در پی افزایش قیمت و تقاضای سکه طی یک هفته گذشته، حباب آن با رشد ۳۰۰هزار تومانی به ۶۰۰هزار تومان در بازار امروز رسید.این فعال بازار طلا با پیش‌بینی روند بازار در روز‌های پایانی بهمن ماه تصریح کرد: با توجه به اینکه برای اونس جهانی روند نزولی پیش‌بینی شده، در صورتی که نرخ ارز نیز در بازار داخلی کنترل شود، احتمال کاهش قیمت طلا و سکه در هفته آخر ماه وجود دارد.
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۵:۳۰) معاملات بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۲میلیون و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۶۵۰هزار تومان رسید.
بذرافشان اضافه کرد: بهای نیم سکه شش میلیون و ۶۷۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۵۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۵۰۰هزار تومان است؛ همچنین ارزش هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز به پنج میلیون و ۷۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۷۱هزار تومان افزایش یافته است.
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *