زاکربرگ سهام “متا” را به ارزش ۴۲۸ میلیون دلار فروخت – DW – ۱۴۰۲/۱۰/۱۴


بر اساس گزارش رسانه متخصص در امور مالی “بلومبرگ” مارک زاکربرگ، رئیس شرکت “متا” یک میلیون و ۲۸۰ هزار عدد از سهام این شرکت را در دو ماه پایانی سال ۲۰۲۳ میلادی به نرخ مجموعا نزدیک به ۴۲۸ میلیون دلار فروخته است.

اینترنت بدون سانسور با سایفون خیزش نیوز‌ وله

حال بنا به  گزارش رسانه مذکور، رئیس شرکت “متا” سهام‌ این شرکت را به طور روزانه، طی ماه‌‌های نوامبر و دسامبر در بازار بورس فروخته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نرخ فروش سهام مزبور روزانه به طور متوسط بالغ بر ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده است.

ارزش سهام شرکت “متا” در سال  گذشته رشد ۱۹۴ درصدی داشته است. به این ترتیب، سهام این شرکت که در پایان سال ۲۰۲۲ در پایین‌ترین سطح نرخ خود در طول هفت ساله بوده است، حال رشد چشمگیری را به ثبت رسانده است.

بیشتر بخوانید: مالک فیسبوک در مسابقات جوجیتسو مدال طلا گرفت

گفته می‌شود در حال حاضر ۱۳ درصد از سهام این شرکت متعلق به زاکربرگ است. زاکربرگ دو سال پیش نیز بخشی از سهام شرکت “متا” را فروخته بود.

دارایی خالص زاکربرگ ۳۹ ساله بالغ بر ۱۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است. براساس این آمار زاکربرگ هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، زاکربرگ و همسرش قصد دارند سهام خود در شرکت “متا” را در طول زندگی خود برای “اهداف خیریه” اهدا کنند.

خیزش نیوز وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

آنها همچنین متعهد شده‌اند که دست‌کم نیمی از دارایی‌های خود را در طول عمر یا با ذکر در وصیت‌نامه برای “اهداف خیریه” اهدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *