سود ماهانه از درآمد فارکس؛ از سیر تا پیاز درآمدها

می­توان گفت که میزان درآمد از بازار فارکس، یکی از مهم­ترین پرسش ­هایی به شمار می­رود که برای معامله­ گران و سرمایه ­گذارانی که قصد ورود به این بازار را دارند؛ به وجود می ­آید. افرادی که قصد دارند سرمایه خود را به بازار فارکس وارد کنند؛ می­‌خواهند بدانند که از این کار، چه میزان سود یا زیان نصیب آنها خواهد شد. در ادامه، به بررسی این موضوع که درآمد فارکس چقدر است می­پردازیم و جوانب مختلف این قضیه را مورد بررسی قرار می­‌دهیم.
هدف اصلی شکل­ گیری بازار فارکس، مبادلات ارزهای مختلف و کسب سود از اختلاف بین قیمت آنها است. همانطور که می­دانید؛ این بازار در سطح بین المللی فعالیت دارد و از این رو، می­توان از آن برای خرید و فروش کالا و خدمات میان کشورهای مختلف و شرکت­ های سرمایه ­گذاری گوناگون استفاده کرد.
باید توجه کنید که هیچ سرمایه­ گذاری نمی­تواند این ادعا را داشته باشد که تا کنون هیچ مقدار ضرری در بازار فارکس متحمل نشده است. در معاملات فارکس نیز مانند سایر معاملات ارزی، هر فرد میزان مشخصی ضرر را متحمل می­شود و روند سود هیچ­کس، تمام مدت به صورت صعودی نیست. نکته قابل توجه این است که چطور سرمایه­ گذاری درستی داشته باشیم تا کمترین میزان ضرر و بیشترین میزان سود را کسب کنیم؟

کسب درآمد از فارکس، علت اصلی برای سرمایه ­گذارانی است که به این بازار وارد می­‌شوند. از این رو، میزان سود به یکی از بنیادی­‌ترین پرسش ­های این افراد تبدیل می­‌شود. باید توجه داشته باشید که هیچ­کس نمی‌­تواند مقدار سود فارکس را صورت دقیق بیان کند؛ اما با بررسی نمودارها و همچنین معاملات انجام ­شده در سرتاسر جهان، می­توان به این موضوع پرداخت که تا چه میزان درآمد از این بازار قابل انتظار خواهد بود؟
بهترین روش های افزایش درآمد فارکس
یکی از مهم‌­ترین ویژگی­‌های معامله‌­گران موفق در بازار فارکس، این موضوع است که این افراد در اکثر مواقع کمال­گرایی را کنار می­‌گذارند و ریسک شکست را می‌­پذیرند تا بتوانند معاملات بزرگی را شکل دهند که از موفقیت آنها، اطمینان دارند. اطمینان داشتن به کسب سود از معاملات سنگین، تنها در صورتی به دست می‌­آید که تحلیل­‌گران بتوانند با بررسی­ های دقیق نمودارها و چارت ­های تغییرات قیمت بازار، برنامه ­ریزی مطمئنی ارائه دهند. موارد بسیاری ممکن است به شکست یک معامله منجر شوند که در صدر این لیست، موضوعاتی مانند عدم مدیریت صحیح سرمایه و همچنین نداشتن علم کافی نسبت به شیوه ­های مختلف تحلیل، قرار گرفته­ اند.

خوب است بدانید که سود فارکس، تنها در صورتی به دست می­‌آید که افراد، صبر و حوصله لازم برای یادگیری کامل این علم را داشته باشند و زمان زیادی را به این موضوع اختصاص دهند. شما نمی‌­توانید با خیال پولدار شدن در یک شب، به بازار فارکس وارد شوید و انتظار داشته باشید که به درآمدی دست پیدا کنید که بسیاری از سرمایه­‌گذاران، پس از سال­ های زیاد و با آزمون و خطاهای بسیار به آن دست یافته­‌اند. در نتیجه، اگر شخصیت صبوری ندارید نمی‌توانید ریسک­‌های بالا را تحمل کنید؛ این بازار برای شما مناسب نیست.
هر چیز با تمرین بسیار قابل به دست آوردن است و کسب درآمد فارکس نیز از این قضیه مستثنی نیست. شما می­توانید برای شروع، یک حساب آزمایشی که به آن دمو نیز گفته می­شود؛ افتتاح کنید و معامله­‌گری و تحلیل چارت­ها را با آن تمرین نمایید. این موضوع به شما کمک می­کند تا در آینده، با راحتی بیشتری از پس معاملات سخت و سنگین برآیید و سود مناسبی از هر سرمایه­‌گذاری داشته باشید. شما باید با تجربه و آزمون و خطاهای بسیار، مسیر مناسب خود را بیابید که در آن، بیشترین موفقیت را دارید و از تمامی جوانب آن به طور کامل آگاه هستید.
توجه داشته باشید که تریدری تنها یکی از روش ­های کسب درآمد در این بازار است. شما دو روش دیگر نیز برای به دست آوردن سود از فارکس دارید که در ادامه، به بررسی این موارد می‌­پردازیم. یکی از این روش ­ها، این است که با کسب تجربه ­های بسیار و امتحان کردن روش‌­های مختلف، به آموزش بپردازید و به نوعی، راهنمای افرادی باشید که در قصد ورود به این بازار را دارند. بدیهی است که این موضوع، تنها پس از سال­های بسیار و حضور گسترده در بازار جهانی فارکس، امکان‌­پذیر است و به عنوان یک فرد مبتدی، نمی­‌توانید به آموزش دادن بپردازید.

از دیگر شیوه ­­های کسب درآمد، همکاری با بروکرها است. در این روش، شما در یک بروکر فارکس برای خود حساب ایجاد می­‌کنید و سرمایه اولیه را در این حساب قرار می‌­دهید. در ادامه، می­توانید لینک مرتبط را از بروکر دریافت نمایید و در شبکه­‌های اجتماعی خود، با دیگران به اشتراک گذارید. از مزایا استفاده از این روش، این است که اگر افراد به واسطه استفاده از لینک شما در بروکر ثبت ­نام کنند؛ جوایزی برای شما در نظر گرفته می­‌شود. از این رو، با استفاده از این کار می­توانید علاوه بر شرکت در معاملات و کسب سود فارکس، جوایز متنوعی نیز از سمت بروکر فارکس دریافت نمایید.
کسب درآمد فارکس به چه چیزی وابسته است؟
همانطور که بررسی شد؛ سود فارکس به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که مهم­ترین آنها، وضعیت بازار به هنگام ورود شما به آن است. از این رو، مهمترین دانشی که باید کسب کنید؛ نحوه تحلیل نمودارها و اطلاع از وضعیت کنونی بازار است تا بتوانید شرایط آن در آینده را پیش ­بینی کنید و برای معاملات خود برنامه ­ریزی مناسبی داشته باشید. توجه کنید که کسب این علم، نیازمند تجربه ­های معاملاتی بسیار و آگاهی از روند معاملات است. همچنین شما می­ توانید از نظرات و تحلیل­ های دیگر سرمایه­ گذاران نیز برای بهبود و پیشرفت بررسی­ های خود استفاده نمایید.

باید توجه داشته باشید که می­توان علت‌­های بسیار زیادی برای کسب درآمد فارکس عنوان کرد که به طور کلی، تحت سه عنوان کلی دسته‌بندی می­شوند:

قدرت برنامه­‌ریزی و استراتژی
روش مدیریت حساب و قدرت تحلیل­‌گران
بالانس دارایی و حساب سرمایه‌­گذار

با توجه به بین ­المللی بودن این بازار و شرایط مناسبی که برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر و مبادله آنها فراهم کرده است؛ باید توجه داشته باشید که بخش زیادی از موفقیت شما به این موضوع بستگی دارد که در ابتدا، بتوانید شرایط مختلف را برای وضعیت کشور ایران بسنجید و به نحوی این موضوع را بومی‌­سازی کنید. در نهایت و با پیشرفت روند تحلیل‌­ها و معاملات، می­توانید به بازار مبادلات بین­ المللی وارد شوید. توجه داشته باشید که این موضوع نیز نیازمند زمان کافی و تمرین­‌های بسیار است تا بتوان با برنامه‌­ریزی مناسب به بازار فارکس بین ­المللی وارد شد.
این بازار، توسط شبکه گسترده‌­ای از بانک­های مختلف در سرتاسر جهان مدیریت می­‌شود و از این رو، حجم زیادی از معاملات گوناگون توسط شرکت‌­های دولتی، موسسات مرتبط با واردات و صادرات و همچنین اشخاص حقیقی در آن انجام می­شود. با توجه به گستردگی این معاملات، برای موفقیت در بازار فارکس باید روش‌­های تحلیل و برنامه­ ریزی معاملاتی تمام ارکان­‌های فعال در آن را مورد بررسی قرار دهید تا از تمامی جوانب گوناگونی که برای شکل­ گیری یک سرمایه­ گذاری موفق در این بازار لازم است؛ آگاهی پیدا کنید.

حداقل مقدار پول برای فعالیت در بازار فارکس
از بزرگ­ترین مزایا بازار فارکس می­توان به گسترده بودن و همچنین جریان نقدینگی بالا که در آن رواج دارد؛ اشاره کرد. به همین علت، این موضوع که می­توان با حداقل سرمایه به این بازار وارد شد و سپس این سرمایه کم اولیه را به درآمد بالا تبدیل کرد؛ تصور اشتباهی است که در میان افراد بسیاری گسترش پیدا کرده است. همچنین گروهی از افراد فکر می­کنند که تمامی تریدرها در بازار فارکس، درآمد بسیاری زیادی را در این مسیر کسب می­‌کنند؛ اما حقیقت این است که معاملات موفق، به تعداد کمی از سرمایه‌­گذاران فارکس متعلق است.
همانطور که بررسی شد؛ این بازار جایی برای پولدار شدن در یک شب نیست و کسب سود فارکس، نیازمند به کارگیری ترکیبی از مهارت­های سخت و نرم است. مهارت‌­های سخت در این مسیر به طور کلی شامل آموزش مناسب و داشتن تمرین­‌ های کافی هستند و مهارت­های نرم، به مواردی نظیر مدیریت صحیح پول و داشتن برنامه­ریزی دقیق برای انجام معاملات گفته می­‌شود. بنابر این موضوع، باید توجه داشته باشید که علاوه بر مقدار سرمایه مالی کافی برای ورود به این بازار، شما باید سرمایه­ هایی متفاوت که شامل دانش و سایر مهارت ­ها هستند نیز کسب کنید.

البته باید بدانید که نمی­توان مقدار دقیقی به عنوان سرمایه اولیه برای شروع معاملات فارکس بیان کرد و این موضوع، تنها به شرایط و همچنین توانایی شما در نحوه مدیریت یک معامله بستگی دارد. شما می­توانید تنها با موجودی یک دلار در حساب اصلی خود، معاملات را شروع کنید اما توجه داشته باشید که سود فارکس، تنها به افرادی تعلق می­گیرد که از شرایط این بازار، اطلاعات کافی دارند. به همین علت، به اشخاصی که قصد دارند تمام سرمایه خود را در این بازار معامله کنند و یا افرادی که به عنوان روش اصلی کسب درآمد فارکس به این موضوع نگاه می­کنند؛ ورود به بازار فارکس توصیه نمی­شود. زیرا این اشخاص، در صورتی که پیش ­بینی­ های درستی نداشته باشند و سرمایه اولیه خود را از دست بدهند؛ شکست سنگینی را متحمل خواهند شد. شما تنها در صورتی موفق خواهید بود که ابتدا، از این معاملات به عنوان یک درآمد کمکی استفاده کنید و در نهایت، با گسترش اطلاعات و بهبود شرایط خود، بتوانید کسب سود کافی از فارکس را داشته باشید.
درآمد فارکس به صورت ماهانه چه مقدار است؟
باید ذکر کرد که نمی­توان میزان دقیقی برای کسب درآمد افراد از بازار فارکس را ارائه داد. این قضیه به موضوعات مختلفی از جمله میزان ریسک­ پذیری فرد، توانایی وی در مدیریت مالی و همچنین برنامه ­ریزی برای معاملات سنگین، وضعیت بازار در هنگام انجام مبادلات و حجم معاملاتی که توسط سرمایه­ گذار انتخاب می­شوند؛ بستگی دارد. به همین علت، نمی­توان درآمد دقیقی برای افرادی که در این بازار فعالیت دارند؛ بیان کرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید هنگام ورود به این بازار، به آن توجه کافی داشته باشید؛ شرایطی است که تحریم­های گوناگون برای وضعیت اقتصادی کشور به وجود آورده‌­اند. یکی از قوانین نانوشته در بازار فارکس، توانایی فرد برای پرداخت حق کمیسیون و سایر موارد مشابه در مبادلات است تا بتواند در یک معامله شرکت کند. همچنین وضعیت نابسمان و متغیر در خصوص قیمت ارزها و همچنین نیاز به استفاده از واسطه برای شرکت در مبادلات، از دلایلی هستند که ممکن است شرایط سخت و پیچیده­ای برای سرمایه­ گذاران ایجاد کنند. بر همین اساس، با توجه به چارت متغیر قیمت ­ها در این بازار نمی­توان درآمد مشخصی را تعیین کرد.
برای بررسی میزان کسب درآمد فارکس، باید موارد بسیار زیادی را در نظر داشته باشید که هر یک از آنها به روشی بر میزان سود و ضرر شما تاثیر می­‌گذارند. در ادامه، تعدادی از این موضوعات ذکر شده‌­اند:

یادگیری استفاده از ابزارهای مختلف تحلیل نمودارها
صبوری و تحمل بالا
کنترل و مدیریت احساسات
آموزش صحیح و اختصاص دادن زمان کافی به تمرین و کسب تجربه
برنامه­ ریزی صحیح و داشتن یک استراتژی دقیق
یادگیری مدیریت مالی و سرمایه اولیه
آشنایی با اصول مختلف مرتبط با اقتصاد کلان و خرد
اطلاع از شرایط اقتصادی جهان و آگاهی از اخبار
بهره ­گیری از مواردی نظیر پلن و ژورنال معاملاتی
آزمون و خطا و کسب توانایی در زمینه مدیریت بحران

همانطور که گفته شد؛ میزان درآمد فارکس به طور کامل به موفقیت شما در معاملات بستگی دارد و این موضوع نیز تحت تاثیر موارد مختلفی قرار می‌­گیرد که شامل مهارت­‌های سخت و نرم می­شوند.

درآمد فارکس به صورت ماهانه
برای بررسی میزان سود فارکس به صورت ماهانه، شاید بتوان شرایط بهتری را در نظر گرفت و میزان مشخصی را برای آن تعیین کرد؛ زیرا در این بازار، علاوه بر مواردی که پیش از این ذکر شد؛ میانگین فعالیت­‌های فرد به صورت روزانه و شرایط مختلف اقتصادی حاکم بر جهان بر این موضوع تاثیر می­گذارند. اگر شخصی میزان فعالیت ثابتی به صورت ماهانه داشته باشد؛ می­توان برای هر ماه، میزان درآمد مشخصی را برای وی در نظر گرفت. البته توجه داشته باشید که بررسی این موضوع و کسب درآمد فارکس، به طور کامل به شرایط خود سرمایه‌­گذار و همچنین میزان دارایی اولیه وی بستگی دارند.
کسب درآمد میلیاردی از فارکس
شاید یکی از بزرگ­ترین رویاهای افرادی که به بازار جهانی فارکس وارد می‌­شوند؛ این است که روزی بتوانند به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند. با توجه به بررسی‌­هایی که انجام شده است؛ می­توان گفت که این رویا کاملا قابل دست­یابی است و افراد بسیاری موفق شده­اند تا این مسیر را طی کنند و به درآمدهای میلیاردی برسند. باید توجه داشته باشید که برای این مسیر هیچ میان­بر یا راه آسانی وجود ندارد و رسیدن به این هدف، نیازمند صبر بالا و کسب تجربه در طی سال­ها است. در نتیجه باید در نظر داشته باشید که هیچ­کس در ابتدا این مسیر، موفق به دست یافتن به درآمدهای بسیار بالا نشده است.
مقایسه درآمد فارکس و ارزهای دیجیتال
همانطور که می ­دانید؛ رمزارزها شامل سرمایه فرد و دارایی وی به صورت دیجیتال می­شوند و کسب درآمد از آنها، بستگی به روند صعودی یا نزولی بودن بازار جهانی دارد. در مقایسه با این بازار، فارکس شرایطی را برای فرد محیا می­کند تا بتواند با استفاده از سرمایه خود، در معاملات بین ­المللی شرکت کند و از اختلاف قیمت بین ارزهای مختلف، به سود مناسبی دست یابد. در نتیجه، باید در نظر داشته باشید که ماهیت اصلی این دو بازار با یکدیگر تفاوت ­هایی دارد و به نوعی می­توان عنوان کرد که می­توانند تکمیل­ کننده یکدیگر باشند.

باید توجه داشته باشید که هر دو این بازارها، برای فرد معامله­ گر سودآور هستند و این سود، تنها در صورتی کسب می­شود که سرمایه­ گذاران از دارایی خود در مبادلات خوبی استفاده کنند و با تحلیل­های مناسب، شرایط کسب درآمد فارکس را برای خود فراهم آورند. باید بدانید که حتی با وجود تحلیل­ های صحیح و دقیق هم ممکن است معامله­ گران با شکست در مبادلات خود مواجه شوند و بخشی از سرمایه خود را از دست بدهند. از این رو، نمی­توان شرایط دقیقی برای موفقیت یا شکست در این بازارها را ذکر کرد.
سود بازار فارکس در ایران
همانطور که پیش از این بررسی شد؛ با توجه به شرایط اقتصادی نابسمانی که تحریم ­ها برای کشور ما به وجود آورده‌­اند؛ وضعیت برای تریدرها و سرمایه گذارانی که قصد ورود به بازار جهانی فارکس را دارند، سخت­ شده است. حتی با وجود دشواری این مسیر نیز افراد بسیاری موفق شده­اند که با کسب تجربه و استفاده از شرایط به نفع خود، مبادلات پرسودی را انجام دهند و کسب درآمد خوبی از فارکس داشته باشند. این افراد برای انجام مبادلات، نیازمند یک واسطه هستند؛ زیرا نمی­توان به صورت مستقیم در بازار بین ­المللی فارکس فعالیت داشت و در معاملات شرکت کرد. از این رو، میزان سرمایه اولیه که برای تریدرهای ایرانی در نظر گرفته می­شود؛ باید از میانگین جهانی مقداری بیشتر باشد تا بتوان با آن، شرایط خرید با وجود واسطه را مدیریت کرد.

ماهیت اصلی فارکس، بر اساس کسب سود از اختلاف قیمت بین خرید و فروش ارزهای گوناگون است. در نتیجه شما باید بتوانید در معاملات بزرگ شرکت کنید تا از این اختلاف قیمت، بیشترین سود را داشته باشید. توجه کنید که شرکت در این معاملات، در ابتدا ورود به این بازار جهانی توصیه نمی­شود؛ زیرا معامله­‌گران نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی برای کسب موفقیت در این مبادلات دارند. اگر با تحلیل مناسب و معاملات کوچک­تر شروع کنید؛ به مرور زمان توانایی و همچنین سرمایه شرکت در مبادلات بزرگ شرکت­ها را نیز به دست خواهید آورید و در این صورت، درآمد مناسبی از فارکس خواهید داشت.
بهترین روش برای کسب سود فارکس
بازار جهانی فارکس، به یکی از بزرگ­ترین بازارهای بین ­المللی تبدیل شده است که از آن برای مبادلات ارزی استفاده می­شود و معامله ­گران، از اختلاف قیمت بین ارزهای مختلف به درآمد خوبی دست پیدا می­کنند. سود فارکس به طور کامل مبتنی بر کاهش یا افزایش ارزش ارزها در بازار جهانی است و از این رو، شرایط دشواری برای معامله­ گرانی که قصد شرکت در مبادلات بسیار سنگین را دارند؛ به وجود می­آید.
افراد باید توجه داشته باشند که کسب درآمد فارکس، تنها به این قضیه بستگی دارید که شما بتوانید با آموزش کافی و تحلیل مناسب، شرایط بازار را بررسی کنید و وضعیت آینده آن را نیز پیش­بینی نمایید. تنها در این صورت است که سود فارکس به شما تعلق می­‌گیرد. استفاده از ابزارهای مختلف و روش های تحلیلی گوناگونی برای بررسی دقیق بازار فارکس توصیه می­شود؛ اما باید توجه داشته باشید که کلیدی­ترین ابزار لازم برای موفقیت، صبر کافی و آزمون و خطاهای بسیار است تا بتوانید در مدیریت کردن شرایط مختلف، موفق عمل کنید.

خلاصه مطلب
قانونی برای سرمایه حداقل به منظور شرکت در معاملات این بازار وجود ندارد اما باید توجه داشته باشید که در نمی‌­توانید تمام دارایی خود را در ابتدا سرمایه ­گذاری کنید. با توجه به وضعیت پیچیده و عدم اطمینان دقیق از وضعیت آینده قیمت­ ارزها در جهان، حتی تحلیل­ گران کارآزموده نیز با شکست در معاملات خود مواجه می­شوند. اگر پیش ­بینی­های ابتدایی شما به وقوع نپیوند و تمام سرمایه خود را از دست بدهید؛ شرایط دشواری برای شما به وجود خواهد آمد. همچنین باید در نظر داشته باشید که مقداری از دارایی شما برای شکل­ گیری معاملات صرف می­شود و باید مقداری از این سرمایه را به واسطه و پرداخت قیمت اسپرد و کمیسیون اختصاص دهید.
به طور کلی، نمی­توان شرایط دقیقی برای شکست یا موفقیت سرمایه­ گذاران در این بازار ذکر کرد. شما تنها می­توانید با بهره­ گیری از آموزش­های کافی، صبر و آزمون و خطاهای بسیار، راه موفقیت را برای خود هموارتر کنید و به سود بیشتری از معاملاتی که در آنها شرکت دارید؛ دست بیابید.
سوالات متداول

شرایط لازم برای کسب درآمد بالا از فارکس چیست؟

پاسخ این سوال به موضوعات مختلفی از جمله میزان ریسک ­پذیری فرد، توانایی وی در مدیریت مالی و همچنین برنامه­ ریزی برای معاملات سنگین، وضعیت بازار در هنگام انجام مبادلات و حجم معاملاتی که توسط سرمایه­ گذار انتخاب می­شوند؛ بستگی دارد.

به این مقاله امتیاز دهید

(۱۹۰ رای)

۴.۵

ترتیبی که برای خواندن مقالات کسب درآمد به شما پیشنهاد میکنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *