طراحی مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور با ایده های خلاقانه

[ad_1]

طراحی مسابقه اینستاگرامی به شما امکان می دهد تا فالوورهای واقعی خود افزایش دهید و مشتریان جدیدی را جذب کنید . محتوای اینستاگرام با هشتگ قرعه کشی و مسابقه اینستاگرامی بیش از 3 میلیون کاربر است. ولی آیا همه مسابقات اینستاگرامی موفق بودند ؟ در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک مسابقه حرفه ای را طراحی ، اجرا کرده و قرعه کشی آنلاین را انجام دهید.

طراحی مسابقه اینستاگرامی به شما کمک می کند تا اهداف متنوعی را تحقق بخشید:

مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

طراحی مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور باید با استفاده از تبلیغات در اینستاگرام با همکاری یک بلاگر و اینفلوئنسر برای جذب مخاطبان جدید برگزار شود . محصولات ارائه شده توسط این حساب به عنوان جایزه استفاده می شود. اگر محصول یا مارک هنوز کمتر شناخته شده است ، در توضیحات مسابقه باید درباره جایزه بیشتر توضیح دهید.

ایده مسابقه اینستاگرامی

اگر به دنبال برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی جدید هستید بهترین ایده مسابقه اینستاگرامی اینجاست می تونید از بین 20 تا از بهترین ایده ها یکی را انتخاب کرده و مسابقه خود را آنلاین برگزار کنید.

افزایش آگاهی از برند با مسابقه اینستاگرامی

این نوع کمپین های مسابقه اغلب توسط برند ها و مارک های بزرگ دنبال می شود. به عنوان یک وظیفه مسابقه ، می توانید درخواست کنید عکسی سلفی از محصولات خریداری شده برند را با هشتگ اختصاصی شما صفحه اینستاگرامی خود منتشر کنند و مسابقه هشتگ را طراحی و اجرا کنید

افزایش فروش در اینستاگرام با مسابقه

در این صورت به کلیه شرکت کنندگان در مسابقه می توان تخفیف داد. سپس این احتمال وجود دارد که برخی از شرکت کنندگان در مسابقه در صورت عدم برنده شدن ، مایل به خرید محصول باشند.

آموزش مسابقه اینستاگرامی

در یک مسابقه اینستاگرامی ، شرکت کنندگان باید صفحه اینستاگرامی شما را فالو کنند و چندین نفر از دوستان خود را زیر پست مسابقه تگ یا منشن کنند . چالش های اینستاگرامی را حدس بزنند و برنده مسابقه اینستاگرامی اکثرا به صورت رندوم با برنامه قرعه کشی اینستاگرام انتخاب می شود.

طراحی مسابقه اینستاگرامی

اعتقاد بر این است در یک مسابقه شرکت کنندگان بیشتر “ترغیب” می شوند ، زیرا آنها بیشتر تلاش می کنند ، و نه تنها در صفحه اینستاگرامی شما مشترک می شوند بلکه در آینده ، آنها تمایل بیشتری به خرید محصولات شما و تعامل بهتری به تبلیغات خواهند داشت

سازماندهی یک رقابت دشوارتر از یک مسابقه است ، زیرا شما باید به شرکت کنندگان علاقه مند شوید و آنها را به انجام برخی اقدامات تشویق کنید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید (مثلا توضیح در مورد شرایط و نحوه شرکت در رقابت و نیز ارزش جایزه ) ، ممکن است عملاً هیچ شرکت کنندگان در رقابت نداشته باشید.

مسابقه عکس یا مسابقه طراحی لوگو

شرکت کنندگان باید یک عکس یا فیلم از یک موضوع خاص را در اینستاگرام خود ارسال کنند ، پیج مسابقه را فالو کنند چند تا از دوستان خود را تگ کنند و هشتگ بگذارند.

به خاطر داشته باشید که موضوع مسابقه باید مربوط به حساب شما باشد. به عنوان مثال ، اگر شرکتی بازی های رومیزی می فروشد، می توانید از شرکت کنندگان بخواهید که عکس بازی تخته ای مورد علاقه خود را در حساب اینستاگرام خود قرار دهند.

مسابقه تگ و کامنت اینستاگرام

شرکت کنندگان باید درمورد یک پست در یک موضوع مشخص نظر دهند، در حساب برگزار کننده مشترک شوند ، چند نفر از دوستان خود را تگ کنند.

بنر مسابقه اینستاگرامی
بنر مسابقه اینستاگرامی

مسابقه استوری اینستاگرام

در مسابقه استوری اینستاگرام شرکت کنندگان باید پست مسابقه ( می تواند پست محصول یا خدمات شما باشد ) را در استوری خود منتشر کرده و ایدی پیج شما را رو استوری تگ کنند همچنین شرکت کنندگان باید پیج برگزار کننده مسابقه را فالو کرده باشند قرعه کشی استوری اینستاگرام رندوم بوده و بر مبنای فالو و استوری کردن انجام خواهد شد

مسابقه هشتگ برند

شرکت کنندگان برای برنده شدن در این مسابقه یک عکس یا ویدیو را با هشتگ اختصاصی شما در پیج اینستاگرام خود منتشر کرده و نظر خود را در مورد آن بیان کنند علاوه بر این باید پیج اینستاگرام برند را نیز فالو کنند

طراحی مسابقه اینستاگرامی
برگزاری مسابقه کمپین هشتگ

برای قرعه کشی مسابقه هشتگ جالب ترین نظرات را انتخاب کرده و به طور تصادفی برنده ای را از بین آنها انتخاب می کنید در مورد راه اندازی کمپین هشتگ در اینستاگرام بیشتر بدانید

چه جوایزی به برنده مسابقه اهدا شود

جایزه باید واقعاً برای مشتری مطلوب و معنی دار باشد. محبوب ترین گزینه های جایزه:

 • محصولات یا خدمات شرکت بهترین گزینه است: به عنوان مثال ، اگر شرکتی لوازم جانبی تلفن را می فروشد ، آنها باید استعداد داشته باشند ، نه کتاب و لوازم التحریر
 • محصولات دارای آرم شرکت: به عنوان مثال ، تی شرت یا دفترچه یادداشت. مناسب برای شرکت هایی با هزینه بالای محصولات ، که اغلب مسابقات را برگزار می کنند و هر بار نمی توانند هدایای گران قیمت بدهند. به عنوان مثال ، تولید کنندگان مبلمان.
 • تخفیف در مورد محصول یا خدمات یک شرکت : چنین جایزه ای ممکن است توسط شرکت هایی با کالاها یا خدمات با ارزش بالا ارائه شود. به عنوان مثال ، شرکت های ساختمانی ، آژانس های مسافرتی ، نمایندگی های فروش اتومبیل.
 • تخفیف با هدیه برای صدور مدارک آموزشی یا گواهی محصولات یک شرکت
برگزاری مسابقه اینستاگرامی

به همه شرکت کنندگان در مسابقه می توان به عنوان جایزه پیشنهاد تخفیف در محصولات داد. با این کار شانس اینکه برخی از پیشنهاد دهندگان در صورت عدم برنده شدن در مسابقه بخواهند محصولات شما را بخرند ، افزایش می یابد.

نحوه شرکت در مسابقه

متن توصیف مسابقه باید شامل چندین قسمت باشد:

 • عنوان مسابقه : اینجاست که باید به فالوورها بگویید در حال برگزاری مسابقه هستید. به عنوان مثال: “در مسابقه شرکت کنید و جوایزی را کسب کنید.”
 • پیشنهاد ویژه : شما باید در مورد جایزه و ارزش آن صحبت می کنید. در این چند خط ، کاربران ارزیابی می کنند که آیا به مسابقه و جایزه علاقه مند هستند یا خیر.
 • بلوک اصلی : در اینجا باید در مورد زمان مسابقه ، شرایط شرکت ، شرایط انتخاب برنده بگویید. هرچه جزئیات بیشتری درباره شرایط مسابقه و انتخاب برنده بنویسید ، سوالات احتمالی شرکت کنندگان کمتر خواهد بود.

عکس یا فیلم برای پست مسابقه باید نشان دهنده خود جایزه و آرم یا نام دیگر شرکت برگزار کننده مسابقه باشد. یعنی با مشاهده یک فیلم یا عکس ، کاربر باید درک کند که چه کسی مسابقه را اجرا می کند و چه چیزی بدست می آورد. نیازی به تلاش برای متناسب کردن شرایط مسابقه با عکس نیست – کافی است که در کپشن و توضیحات مسابقه در مورد آن بگویید.

طراحی مسابقه اینستاگرامی

نحوه توصیف شرایط مسابقه

شرایط مسابقه باید به روشنی بیان شود. هرچه جزئیات این قوانین بیشتر باشد ، سوالات و شکایات شرکت کنندگان کمتر خواهد بود. شرایط مسابقه باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • تاریخ شروع و پایان مسابقه.
 • تاریخ اعلام برنده.
 • کاری که برای شرکت در مسابقه باید انجام دهید.
 • چگونه برنده انتخاب خواهد شد
 • کدام حساب ها نمی توانند در مسابقه شرکت کنند (به عنوان مثال خالی یا بسته).
 • شرکت کنندگان چه محدودیت هایی می توانند داشته باشند (به عنوان مثال ، کاربران از یک شهر خاص مجاز به شرکت در مسابقه هستند یا خیر).

قرعه کشی مسابقه اینستاگرامی

در اینجا چند قانون و شرایط مسابقه اینستاگرامی وجود دارد که باید هنگام قرعه کشی و انتخاب برنده رعایت کنید

 1. قرعه کشی مسابقه اینستاگرامی را در زمان اعلام شده انجام دهید قبل از اینکه فالوورها دوباره از شما سوال کنند.
 2. اگر برنده مسابقه توسط نرم افزار قرعه کشی اینستاگرام مشخص شده است ، قرعه کشی را ضبط کرده و در استوری خود منتشرکنید . پیشنهاد ما انتخاب برنده با استفاده از برنامه قرعه کشی آنلاین مارکتینگ 98 می باشد.
 3. بلافاصله پس از اعلام نتایج با برنده تماس بگیرید از برنده بخواهید که یک عکس از دریافت جایزه برای شما ارسال کند. آنها را در پیج اینستاگرام خود منتشر کنید تا اعتماد کاربران به کسب و کار شما بیشتر شود
قرعه کشی اینستاگرام
قرعه کشی اینستاگرام

نکات مهم برای اجرای مسابقه حرفه ای و موفق

مسابقه ای را اجرا کنید که خیلی سخت نباشد . به عنوان مثال ، شما نباید از مسابقه دهندگان بخواهید که نقاشی بکشند (مگر اینکه مخاطبان هدف هنرمندان باشند). یا از آنها بخواهید که یک آهنگ اصلی ارائه دهند و یک ویدیو بارگذاری کنند. فقط تعداد کمی می توانند در چنین مسابقاتی شرکت کنند.

فصل ، تعطیلات و سایر رویدادها را در نظر نگیرید . به عنوان مثال ، نیازی نیست که از مشترکان بخواهید قبل از سال نو عکس کودک خود را با سفره هفت سین ارسال کنند. آنها فقط در ابتدای سال آینده یک عکس تازه خواهند داشت.

از هشتگ های غیرتکراری استفاده کنید . قبل از ارسال هشتگ آن را بررسی کنید. این نباید در پست های مارک های دیگر یا مسابقات قبلی شما استفاده شود. برای استفاده از هشتگ منحصر به فرد ، توصیه می کنم نام شرکت را به هشتگی که اختراع کرده اید اضافه کنید. به عنوان مثال ، #برنامه_مارکتینگ98

در شرایط مسابقه ، شما ذکر نکردید که هدیه با هزینه چه کسی تحویل داده می شود . اگر برنامه ریزی شده است که شرکت کننده هزینه تحویل جایزه را خودش پرداخت کند ، حتماً آن را در شرایط مسابقه درج کنید.

در شرایط مسابقه ، اگر برنده خدمتی را به عنوان جایزه دریافت می کند (به عنوان مثال شرکت در یک کلاس استاد یا خدمات آرایشی) ، شهر را مشخص کنید

نحوه تعیین برندگان را تجویز نکنید . این امر به ویژه در مسابقات خلاقیت صادق است ، جایی که هیئت داوران برندگان را به دلخواه خود تعیین می کنند. معیارهایی را ارزیابی می کنید که کار را ارزیابی می کنید.

جایزه ای را پیشنهاد کنید که برای مخاطبان هدف شما جالب باشد .

مسابقه را به کاربران یادآوری کنید . من توصیه می کنم در استوری اینستاگرام یادآوری کنید که یک مسابقه در حال برگزاری است ، بدین ترتیب کسانی که پیام را از دست داده اند را در استوری مشاهده خواهند کرد

یک مسابقه خیلی کوتاه . هرچه پیچیده تر باشد ، زمان بیشتری برای تکمیل آن لازم است. در عمل ، مدت زمان مسابقه عکس باید کمتر از یک هفته باشد. اما تأخیر بی دلیل در مهلت مقرر نیز ارزش ندارد: مشترکان به آخرین مورد موکول می شوند و در آخر فراموش می کنند.

نتیجه گیری و نظرات شما

طراحی مسابقه اینستاگرامی روش خوبی برای جذب فالوورهای جدید و افزایش تعامل کاربران با حساب اینستاگرام شماست. امیدوارم این مقاله از سایت مارکتینگ 98 برای شما مفید و موثر بوده باشد نظرات و تجارب خود را در مورد برگزاری مسابقات اینستاگرامی با ما و دیگران کاربران به اشتراک بگذارید .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *