وزیر خارجه پاکستان از ارسال برق ایران ابراز خشنودی کرد – DW – ۱۴۰۲/۵/۱۲


حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۱۲ مرداد (سوم آگوست) وارد اسلام‌آباد شد و با بلاول بوتو زرداری، همتای پاکستانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه پاکستان در نشست خبری امروز ضمن ابراز خشنودی از روابط دو کشور به پیشرفت‌هایی در این رابطه اشاره کرد و گفت: «یکی از نمونه‌های کوچک این پیشرفتی که صحبت کردم در افتتاح مشترک بازارچه مرزی پیشین بود که توسط نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور ایران انجام شد، همچنین پروژه برق در پاکستان.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم زرداری افزود: «این پروژه‌ها نشان دهنده تعهد جمعی دو کشور برای یافتن راه‌حل‌هایی به نفع مردمان دو کشور است. امروز خوشحالم که مدارس و بیمارستان‌ها در کویته به لطف برق ایران فعالیت‌های خود را دارند.»

بیشتر بخوانید: دلیل تعطیلی‌ها: بحران برق و خروج دو نیروگاه از مدار یا گرما

در حالی وزیر خارجه پاکستان از ارسال برق از سوی ایران ابراز خشنودی می‌کند که سراسر ایران از کمبود برق رنج می برد و در برخی مناطق، قطعی برق به معضلی جدی تبدیل شده است.

خط لوله گازی مشترک

به گزارش خبرگزاری آلمان، ایران و پاکستان با وجود تحریم‌های بین‌المللی می‌خواهند پروژه خط لوله گازی مشترک را نیز پیش ببرند.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در این نشست مشترک خبری افزود: «این پروژه گازی یک شاهرگ حیاتی برای صنعت و نیازهای انرژی پاکستان خواهد بود.»

او تاکید کرد که دو کشور به دنبال امکاناتی برای تکمیل این پروژه با وجود تحریم‌ها هستند.

بیشتر بخوانید: تداوم قطعی برق در ایران؛ شعار “رشد تولید” در سایه‌ خاموشی

طرح‌های پروژه انرژی به دهه ۱۹۹۰ برمی‌گردد. تهران می‌خواهد با یک خط لوله بیش از ۲۵۰۰ کیلومتری به پاکستان گاز صادر کند. زیرساخت‌ها در ایران پیش از این تکمیل شده‌اند، اما این پروژه در گذشته به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران توسط طرف پاکستانی متوقف شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *