رمز ارز بارسلونا (Barcelona) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای

قیمت لحظه ای رمز ارز بارسلونا (Barcelona)

نمودار لحظه ای رمز ارز بارسلونا (Barcelona)

رمز ارز بارسلونا با نماد BAR یکی از فن توکن‌هایی (Fan Token) است که می‌توان آن را از پلتفرم Socios.com خریداری کرد. این پلتفرم به طرفداران باشگاه‌های ورزشی در سراسر جهان برای هر فعالیتی که در برنامه انجام می‌دهند، پاداش می‌دهد.
آن‌ها می‌توانند از طریق این پلتفرم امتیازات مختلف کسب کرده و از این امتیازها برای خرید آیتم‌های انحصاری و شرکت در رویدادهای ورزشی استفاده کنند. افرادی که فن توکن‌ها را در اختیار دارند، می‌توانند از خدمات هیجان‌انگیزی از جمله چت با طرفداران دیگر، تجارت توکن‌ها، بازی‌ها و چالش‌های موجود در جامعه بهره ببرند.
رمز ارز بارسلونا چیست؟
این ارز با همکاری Chiliz، برترین پلتفرم تعامل هواداران مبتنی بر بلاک چین در دنیای ورزش و سرگرمی در جهان ایجاد شد. توکن‌های BAR با هدف جذب مخاطبان بیشتر در سراسر جهان و اجازه‌دادن به طرفداران برای تعامل با تیم فوتبال مورد علاقه خود خیلی زود جایگاه خوبی در میان طرفداران باشگاه بارسلونا یافتند.
تاریخچه رمز ارز بارسلونا
در ژوئن 2020، رمز ارز بارسلونا با نماد BAR به‌عنوان توکن‌های هواداران باشگاه تیم بارسا معرفی شد که هریک از این نمادها در زمان عرضه، 2 یورو قیمت داشت. در عرض چند ساعت پس از عرضه توکن‌ها، تمام 600.000 توکن به مبلغ 1.4 میلیون دلار جمع‌آوری شد.
کاربرد رمز ارز بارسلونا چیست؟
از زمانی که توکن‌های بارسلونا ایجاد شدند، افرادی که این توکن‌ها را در اختیار داشتند، می‌توانند در نظرسنجی‌های باشگاهی مهم و سرگرم‌کننده شرکت کنند و در تصمیم‌های مربوط به باشگاه بارسلونا مشارکت داشته باشند. توکن‌های BAR این فرصت را در اختیار کاربران می‌گذارد تا درباره موارد مختلفی رأی دهند؛ از جمله طراحی یک نقاشی دیواری جدید که روی دیوار رختکن تیم قرار می‌گیرد، لیست پخش آهنگ‌های روز مسابقه و پیامی که روی بازوبند کاپیتانی نوشته می‌شود.
رمز ارز بارسلونا چگونه کار می‌کند؟
عملکرد این رمز ارز مانند فن توکن‌های دیگر است که روی پلتفرمی به نام Socios قرار دارند. این پلتفرم به‌جای شبکه گسترده اتریوم (Ehtereum)، از فناوری بلاک چین خود به نام Chiliz استفاده می‌کند.
بلاک چین Chiliz برای ایجاد تمام فن توکن‌ها استفاده می‌شود. در این میان، آرای پلتفرم به‌عنوان برخی قراردادهای هوشمند از طریق توکن ابزاری CHZ در بلاک چین Chiliz اجرا می‌شوند. Token Hunts عملکرد واقعیت افزوده (AR) درون برنامه‌ای Socios.com به طرفداران اجازه می‌دهد تا به‌طور منظم فن توکن‌های CHZ و BAR رایگان کسب کنند.

افرادی که توکن‌ها را در اختیار دارند، ملزم به شرکت در نظرسنجی‌های مرتبط با فعالیت‌های روزانه باشگاه برای دریافت جوایز و امتیازات منحصربه‌فرد هستند. جوزپ پونت، عضو هیئت‌مدیره باشگاه بارسلونا و رئیس بخش تجاری، در این باره می‌گوید:
«ما مفتخریم که Socios.com را به‌عنوان یک شریک جهانی جدید به خانواده بارسا پذیرفته‌ایم. این توافق به ما این فرصت را می‌دهد که بازاریابی نوآورانه و فعالیت‌های مشارکتی را با تمرکز بر حوزه دیجیتال راه‌اندازی کنیم تا باشگاه به طرفداران خود در سراسر جهان نزدیک‌تر شود. این قرارداد همچنین بخشی از هدف باشگاه بارسلونا برای ارتباط با برندهای پیشروست که می‌توانند به ما در تثبیت استراتژی تجاری و دیجیتالی جدید ما کمک کنند».
ویژگی‌های منحصربه‌فرد رمز ارز بارسلونا
با استفاده از فن توکن‌های BAR شما می‌توانید از هر کجای دنیا به باشگاه مورد علاقه خود نزدیک‌تر باشید و در تصمیم‌های باشگاه شرکت کنید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که رمز ارز BAR در اختیار شما قرار می‌دهد، شامل موارد زیر هستند:
فقط با یک توکن می‌توانید تصمیم‌های باشگاه را تغییر دهید
شما تنها به یک توکن نیاز دارید تا استراتژی تأثیرگذاری بر تصمیم‌های تیم مورد علاقه خود و باشگاه آن و شرکت در مسابقات Fan Rewards را داشته باشید؛ با این حال ممکن است برای کسب برخی جوایز به بیش از یک توکن نیاز داشته باشید.
فن توکن‌ها به شما کمک می‌کنند از مزایای فوق‌العاده‌ای از جمله دسترسی به بخش VIP در نیوکمپ که در آن ۲۲ هوادار برای انجام یک بازی انتخاب شده‌اند، بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید فرصتی برای ملاقات با بازیکنان مورد علاقه‌تان در بارسلونا داشته باشید و حتی امکان دریافت پیراهن‌های امضاشده بازیکنان را خواهید داشت.
رأی‌دادن به تصمیم‌های مهم در نظرسنجی‌ها
با استفاده از توکن‌های BAR می‌توانید در تصمیم‌های نظرسنجی‌های مهمی که پلتفرم Socios.com میزبانی می‌کند، شرکت کنید. شما تنها می‌توانید یک بار در هر نظرسنجی رأی دهید، اما وزن رأی شما براساس تعداد فن توکن‌هایی تعیین می‌شود که در اختیار دارید.
هر نظرسنجی به تعداد معینی از فن توکن‌های تعیین‌شده از سوی باشگاه محدود می‌شود. این توکن‌ها پس از رأی‌گیری در نظرسنجی خرج نمی‌شوند، اما خرید فن توکن‌های بیشتر، نفوذ شما را در باشگاه شما افزایش می‌دهد و پاداش‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
کسب امتیازات انحصاری باشگاه
کاربرانی که فن توکن‌های BAR را در اختیار دارند، به تمام مسابقات لیگ خانگی، جام حذفی و لیگ اروپا دسترسی VIP خواهند داشت، اما امتیازات انحصاری باشگاه تنها به این مورد محدود نمی‌شود و شما حتی می‌توانید در کنار یکی از اسطوره‌های مورد علاقه خود بازی‌ها را تماشا کنید.
در پلتفرم Socios.com می‌توانید با شرکت در آزمون‌ها، انجام بازی‌ها و رأی‌دادن درباره تصمیم‌های باشگاه، جوایز زیادی به دست آورید.
بررسی اجمالی انجمن FC Barcelona Fan Token
Chiliz، Socios و بارسلونا در حال تلاش برای ترویج توکن‌های BAR به‌کمک استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال باشگاه، استراتژی تعامل جهانی با طرفداران و پروژه‌های تجارت الکترونیک هستند. استراتژی‌های رشد جامعه فعلی برای این توکن‌ها شامل موارد زیر است:

ادامه توسعه نظرسنجی‌های رأی‌گیری حاکمیتی برای دارندگان توکن
ارتباط مداوم با جامعه در شبکه‌های اجتماعی
انتشار مقالات مربوط به توکن BAR از طریق رسانه‌های مختلف
استفاده از توکن‌های BAR برای به دست آوردن NFT های انحصاری بارسلونا
ادغام BAR با برنامه‌های رسمی باشگاه و دارایی‌های آنلاین
استفاده از بازیکنان بارسلونا برای تبلیغ نماد BAR
انجام بازاریابی متقابل با پایگاه‌های داده موجود مانند کلوپ‌های هواداران در سراسر جهان، به‌ویژه در آسیا و آمریکای لاتین
راه‌اندازی تبلیغات منظم برای برنده‌شدن بلیت‌های مسابقه، پیراهن‌های امضاشده و امتیازات انحصاری برای دارندگان توکن
افزودن پشتیبانی از زبان‌های بیشتر در پلتفرم Socios
میزبانی از رویدادهای مرتبط با افراد مشهور فوتبال

چه تعداد از فن توکن‌های BAR در گردش هستند؟
عرضه در گردش این توکن‌ها درمجموع 40,000,000 توکن بوده که تقریباً ۴, ۵۹۳, ۷۵۷ آن‌ها بین هواداران باشگاه در گردش است. توکن‌های باقی‌مانده را می‌توان با شرکت در رویدادهای اجتماعی از طریق بایننس لانچپول (Binance Lunchpool)، پلتفرمی برای راه‌اندازی و جمع‌آوری پروژه‌های رمز ارز یا خرید مستقیم از صرافی‌ها به‌ دست آورد.
قیمت توکن بارسلونا BAR
این رمز ارز در زمان نوشتن این مقاله، با قیمت ۴.۳۴ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات 24 ساعته این رمز ارز در صرافی‌ها حدود ۱, ۹۲۴, ۴۷۵ دلار است.
چگونه توکن هواداران بارسلونا را بخریم؟
به دست آوردن توکن‌ها از باشگاه فوتبال مورد علاقه‌تان فرایندی بسیار ساده و سریع دارد. طرفداران باید از Chiliz (CHZ)، رمز ارز Socios.com، برای خرید فن توکن‌های بارسلونا استفاده کنند. طرفداران می‌توانند با استفاده از برنامه Socios.com یا با انتقال وجه از یک کیف پول دیجیتال، CHZ خریداری کنند.
همچنین Chiliz.net فروشگاهی دارد که در آن می‌توانید فن توکن‌ها را خریداری کنید. سپس می‌توانید لیست جفت‌های ارزهای معاملاتی با CHZ و صرافی‌هایی را که این جفت ارزهای معاملاتی را پشتیبانی می‌کنند پیدا کنید و خرید خود را انجام دهید.
کدام صرافی‌ها از رمز ارز بارسلونا پشتیبانی می‌کنند؟
برخی از معتبرترین صرافی‌هایی که رمز ارز بارسلونا و توکن‌های BAR را فهرست کرده‌اند، عبارت‌اند از:

Binance
CoinW
ByBit
Bitget
FTX

تاریخچه قیمت رمز ارز بارسلونا
درحالی‌که عملکرد قیمت در گذشته هرگز نمی‌تواند شاخصی برای نتایج در آینده باشد، آگاهی از آنچه در گذشته برای رمزارز مورد نظر اتفاق افتاده است، می‌تواند به ما کمک کند تا تصوری درباره حرکات رمز ارز برای پیش‌بینی قیمت توکن در آینده داشته باشیم.
در آغاز سال 2021، BAR به مدت دو ماه در محدوده 10 تا 13 دلار معامله می‌شد تا اینکه در 15 مارس 2021 قیمت توکن‌های بارسلونا به بالاترین حد خود یعنی قیمت 61.47 دلار رسید. این افزایش قیمت ناگهانی هم‌زمان با اعلامیه‌ای اتفاق افتاد که در همان ماه درباره انتشار NFT های توکن fc barcelona در پلتفرم Socios.com منتشر شد.
پس از سقوط توکن‌ها تا قیمت 26.53 دلار در 6 آوریل 2021، قیمت رمز ارز بارسلونا دوباره افزایش یافت و در 7 آوریل به 72.92 دلار رسید و در همان روز با قیمت 51.99 دلار بسته شد. در یک نزول قیمت دیگر به نرخ 35.48 دلار در 19 آوریل، توکن‌های BAR یک صعود دیگر را نیز تجربه کردند و قیمت آن‌ها در 21 آوریل به بالاترین حد خود یعنی 79.26 دلار رسید و با قیمت 47.27 دلار بسته شد.
در همان روز، بایننس، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان، اعلام کرد کاربران می‌توانند از طریق لانچ پد (Binance lunchpad) توکن‌های BAR را با استفاده از بایننس کوین (BNB) با تخفیف 30 درصدی برای مدت‌زمان محدودی خریداری کنند و این توکن برای معامله در لیست لانچ پد قرار گرفت.
انتقال لیونل مسی به باشگاه پاریس سن ژرمن و تأثیر آن بر قیمت توکن‌های BAR
در تابستان 2021 اعلام شد که لیونل مسی، یکی از محبوب‌ترین ورزشکاران جهان، از بارسلونا به باشگاه فوتبال پاریس سن ژرمن (PSG) منتقل خواهد شد. قیمت BAR پس از انتقال وی در 10 آگوست 2021 به‌شدت کاهش یافت و در 21 سپتامبر 2021 به 15.11 دلار رسید.
در نوامبر 2021، باشگاه بارسلونا ژاوی هرناندز را به‌عنوان سرمربی جدید منصوب کرد، اما توکن‌های BAR همچنان در محدوده 11 تا 15 دلار در طول ماه معامله می‌شد؛ اگرچه قیمت در دسامبر همان سال نیز دوباره کاهش یافت و به 8.83 دلار رسید.
پیش‌بینی قیمت و چشم‌انداز آینده رمز ارز بارسلونا
توکن‌های BAR پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی قیمت 72.55 دلار در آوریل 2021، روند نزولی داشتند. انتقال یکی از محبوب‌ترین بازیکن‌های جهان فوتبال، یعنی لیونل مسی به PSG نیز به این حرکت نزولی دامن زد؛ درنتیجه هم باشگاه محبوبیت خود را از دست داد و هم قیمت توکن به‌شدت کاهش یافت.
با این حال، قیمت توکن BAR با رسیدن به مرز 25 دلار در ماه سپتامبر کمی بهبود یافت؛ زیرا بیت کوین بالاترین رکورد خود را شکست و بازار کریپتو درمجموع عملکرد خوبی داشت. در حال حاضر، این توکن عملکرد خوبی ندارد؛ زیرا در اوایل نوامبر در محدوده 18 دلاری قرار داشت، اما هر روز قیمت توکن روند نزولی را تجربه کرد و به محدوده 9 دلار رسید.
استخدام مربی جدید و اسطوره سابق باشگاه، ژاوی، تیم بارسلونا را ارتقا داد و سبب شد عملکرد خوبی از خود نشان دهند؛ به همین دلیل توکن‌های BAR کمی ارزش پیدا کردند. با این حال ماه‌هاست روند کلی بازار کریپتو نزولی است و به همین دلیل روند نزولی این توکن ادامه دارد.
البته این روند نزولی ممکن است یک سیگنال خرید برای بسیاری از معامله‌گرانی باشد که دوست دارند توکن‌ها را با قیمت پایین خریداری کنند، اما برای اینکه قیمت توکن‌های BAR افزایش یابد، تیم بارسلونا باید به عملکرد خوب خود ادامه دهد و بازار کریپتو نیز باید به‌سرعت بهبود یابد.
مزایای خرید رمز ارز بارسلونا چیست؟
به‌عنوان یک هوادار باشگاه و تیم بارسلونا، دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد باید توکن‌های مذکور را بخرید. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:
مهم نیست کجا زندگی می‌کنید، می‌توانید در باشگاه مشارکت داشته باشید
فرقی نمی‌کند در استادیوم باشید یا هزاران کیلومتر دورتر، Fan Tokens شما را به باشگاه مورد علاقه خود نزدیک‌تر می‌کند.
شرکت کردن در تصمیم‌گیری‌های باشگاه
شما می‌توانید از BAR Fan Tokens برای رأی‌دادن در بسیاری از نظرسنجی‌ها در Socios.com استفاده کنید. باشگاه نیز به هواداران خود این فرصت را می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌ها تأثیرگذار باشند. شما می‌توانید از BAR Fan Tokens برای رأی‌دادن در همه نظرسنجی‌های مرتبط با باشگاه استفاده کنید.
کسب جوایز واقعی و دیجیتال
با خرید توکن‌های BAR می‌توانید با بازیکنان ملاقات کرده و بازی‌ها را به‌عنوان یک مهمان VIP در نیوکمپ تماشا کنید. افرادی که فن توکن‌های بارسلونا را در اختیار دارند، می‌توانند در Socios.com پیام‌های شخصی از بازیکنان دریافت کنند. تصور کنید چقدر رؤیایی است که یک پیام ویدئویی مستقیم از یکی از قهرمانان بارسا دریافت کنید. شما با در اختیار داشتن توکن‌های BAR همیشه با جوایز دیجیتالی جدید و شگفت‌انگیزی روبه‌رو می‌شوید!
پیوستن به یک باشگاه دیگر
به محض دانلود برنامه Socios.com، یک فن توکن Socios United (SSU) کاملاً رایگان دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید از این توکن برای شرکت در آزمون‌ها، بازی‌ها و نظرسنجی‌های انجمن Socios.com استفاده کنید.
چت کردن با دیگر طرفداران باشگاه
برای افرادی که توکن‌های BAR را در اختیار دارند، امکان چت با طرفداران دیگر در برنامه Socios.com راه‌اندازی شده است و به شما کمک می‌کند با دیگران در سراسر جهان به‌کمک انجمن‌ها ارتباط برقرار کنید.
بازی کردن در پلتفرم
باشگاه بارسلونا بازی‌ها و آزمون‌های ویژه باشگاهی را راه‌اندازی کرده است که به شما امکان می‌دهد با دیگر خریداران توکن‌های BAR رقابت کنید.
سخن پایانی
برای سرمایه‌گذاری در فن توکن‌ها همیشه تجزیه و تحلیل درست و محکمی داشته باشید و موارد زیادی را در نظر بگیرید. فن توکن‌های مرتبط با باشگاه‌های ورزشی از جمله فن توکن‌های BAR که به باشگاه بارسلونا تعلق دارند، معمولاً با جریان تیم به‌علاوه روند بازار کریپتو حرکت می‌کنند؛ بنابراین توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای سرمایه‌گذاری، به اخبار باشگاه مورد نظر مراجعه کرده و همچنین عملکرد تیم فوتبال را به‌طور منظم دنبال کنید؛ زیرا عملکرد تیم مورد نظر در ارزش توکن‌ها تأثیر فراوانی دارد.
پرسش‌های متداولرمز ارز بارسلونا چگونه کار می‌کند؟عملکرد رمز ارز بارسلونا درست مانند فن توکن‌های دیگر است. فن توکن‌ها روی پلتفرمی به نام Socios قرار دارند. افرادی که فن توکن‌های بارسلونا را در اختیار دارند، ملزم‌اند در نظرسنجی‌های مرتبط با فعالیت‌های روزانه باشگاه برای دریافت جوایز و امتیازات منحصربه‌فرد شرکت کنند.کاربرد رمز ارز بارسلونا چیست؟افرادی که توکن‌های BAR را در اختیار دارند، می‌توانند در نظرسنجی‌های باشگاهی مهم و در تصمیم‌های مربوط به باشگاه بارسلونا مشارکت داشته باشند. کاربران به‌کمک این توکن‌ها می‌توانند برای موارد مختلفی رأی دهند و به‌صورت نزدیک با باشگاه مورد علاقه خود مشارکت داشته باشند.چگونه توکن هواداران بارسلونا را بخریم؟برای خرید فن توکن‌های بارسلونا باید فن توکن‌های CHZ را خریداری کنید. با این کار و با تبدیل آن به فن توکن‌های BAR می‌توانید رمز ارز بارسلونا را خریداری کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

(۱۳۴ رای)

۴.۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *