شفاف – احتمال بازگشایی بعضی از صنوف در تهران

خیزش نیوز – به گزارش شفاف، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار کرد: اقدامات خوبی در پیک چهارم شیوع کرونا در سطح استان تهران انجام شد که از جمله می‌توان به افزایش تخت‌های بیمارستانی اشاره کرد که موجب شد هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان معطل نماند، در این راستا بالغ بر 10 هزار تخت بیمارستانی برای اختصاص به بیماران کرونایی افزایش پیدا کرد تا در این حوزه دچار چالش و بحران نشویم.
محسنی بندپی افزود: تهران با 14 میلیون جمعیت و ویژگی‌های خاص از جمله تراکم جمعیتی با همکاری اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه‌های علوم پزشکی توانست در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اقدامات مؤثری را انجام دهد که جای تقدیر از همکاری اصناف وجود دارد. در زمان حاضر متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به بالای 70 درصد رسیده است که در این میان باید از شهرداری تهران نیز به‌دلیل لغو تحریم ترافیک و کمک به افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی قدردانی کرد؛ اما بی‌تردید در ادامه این مسیر نباید هیچ‌گاه از مراقبت و جدیت خود کم کنیم. کماکان در حالت پیک مراجعه قرار داریم و هنوز فوتی‌های قطعی و غیرقطعی 150 نفر است و بستری‌ها زیاد هستند.
استاندار تهران با ابراز اینکه “در سال 1400 به‌دلیل افزایش تجربه و ارتقای کیفیت مراقبت در کادر درمان و همچنین اثربخشی داروها شاهد بهبود شرایط هستیم”، ادامه داد: در سال جاری 4.5 درصد بستری‌ها منجر به فوت می‌شود در حالی که در سال گذشته حدود 11 درصد بستری‌ها فوت می‌کردند.
وی بر لزوم تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت تأکید کرد و گفت: قطعاً ورود نیروهای جدید به بدنه زمان‌بر خواهد بود لذا درخواست ما با توجه به حجم سختی کار در دانشگاه‌های علوم پزشکی تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت است. باید تمام نیروهای کادر درمان و بهداشت در سراسر کشور و به‌ویژه استان تهران بازنشستگی آنها تمدید شود.
محسنی بندپی بر لزوم آمادگی برای واکسیناسیون در استان تهران اشاره کرد و افزود: ذیل کمیته امنیتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران باید کمیته واکسیناسیون شکل بگیرد تا مکان‌های مورد نیاز برای انجام واکسیناسیون تأمین شود. فرمانداران در سراسر شهرستان‌های استان نیز موظف هستند این کمیته متناظر را در سطح شهرستان خود تشکیل دهند. در استان تهران یک و نیم میلیون نفر جمعیت بالای 60 سال داریم که تزریق واکسن برای آنها باید در دو دُز انجام شود.
وی درباره پیشنهاد فعالیت اصناف گفت: با مشورت اصناف پیشنهادی ارائه شد که با کاهش ساعت کاری و تشکیل کمیته‌ای نسبت به افزایش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بازگشایی اصناف اقدام شود.
انتهای پیام/
∎​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *